לכניסה לאתר לחצו כאן להרשמה חינם לחצו כאן

יהדות

מניעת שימוש בסמים , הפצת יהדות- מה הקשר? למה הפצת יהדות תגרום להפחתת שימוש בסמים במדינת ישראל.
שוחחתי עם חברי חוזר בתשובה עם ידע וניסיון בשימוש בסמים ויתכן גם בהפצת החומר , כיום כמובן לאחר שהוא חזר בתשובה הוא משתדל להסביר למה לא להשתמש בסמים.
ובכן לאחר שדננו על הסיבות שמביאות את המשתמשים לסמים הרהרתי לעצמי כמה נקודות המראות כיצד הפצת יהדות יכולה לעזור להפחית את השימוש בסמים ובכן נפרט כמה סיבות מדוע אנשים נופלים לסמים, ולאחר מכן נסביר מדוע הפצת יהדות יכולה לעזור שאנשים לא יגיעו לנפילה בסמים.
להלן כמה סיבות לשימוש בסמים:
  סיבה ראשונה שעמום.
  סיבה שנייה מצב משפחתי רעוע כמו: הורים גרושים, פרודים או הורים שמשתמשים בסמים או באלכוהול.
  סיבה שלישית היא חוסר סיפוק ואתגר לכיבוש.
  סיבה רביעית חברה- לחץ חברתי לשימוש בסמים.
  סיבה חמישית חוסר הרגשת אהבה.
 
ובכן, להלן נפרט מדוע הפצת יהדות יכולה לעזור להפחתת השימוש בסמים
נתחיל בסיבה הראשונה והיא השעמום- כבר חכמינו ישראל בעבר אמרו ששעמום הוא אם כל חטאת, כאשר אין מה לעשות ממילא המשיכה אל הרע גוברת, כיום ישנם הרבה נוער וגם מבוגרים מובטלים וכדומה שמתוך שעמום נכנסו לעולם הסמים וכך דרדרו את עצמם.
כיום עידן האוטומציה והמחשוב הביא איתו ברכה בכך שהוא מיקל על בני האדם בכל העניינים הגשמיים, לדוגמא אם פעם לכבס היה צריך ללכת לנהר ולבזבז יום שלם על כביסה , היום מכניסים למכונת כביסה וליבוש ומגהץ קיטור – וכך זה לוקח עשירית מהזמן של פעם וכן כל העניינים הגשמיים, ואז כיוון שיש יותר זמן, יתכנו יותר אנשים עם שעמום. בלא כלים רוחניים להתמודדות עם הזמן שנותר האדם מרגיש חוסר שקט ושעמום.
על פי השקפת היהדות לכל יהודי יש שליחות מיוחדת בעולם, שליחות שאף אחד לא יוכל לעשות אותה במקומו, ולכן חשוב לנצל כל רגע למשהו חיובי, לשיפור עצמי ושיפור העולם, לימוד התורה מקיף כל כך הרבה נושאים וכל כך הרבה חומר עד שכל נשמה יהודית יכולה למצוא בה את מקומה.
לכן אם אנחנו רוצים להפחית את השימוש בסמים עלינו לתת לכל יהודי את הרעיון ואת השקפת היהדות שיש לו שליחות מאלוקים שאוהב אותו ולכן חשוב לנצל כל דקה וכל רגע לדברים חיוביים ולשיפור עצמינו ולשיפור העולם, ישנם אינסוף דרכים לחסד ועזרה לזולת וישנם מאות אלפי ספרי יהדות ורוחניות שיכולים למלא לנו את כל חיינו גם אם נחייה אלפי שנים.
לא לחינם נקרא העם היהודי עם הספר- כי הנשמה שלנו צמאה לדעת עוד ועוד, ולכן על ידי שנתאמץ לתת לכל יהודי את האוכל הרוחני שיש במסורת ישראל ולהסביר לו את ההבנה האמיתית שיש לו שליחות בעולם , ואלוקים לא שם אותו סתם כך בעולם ולא סתם אלוקים נתן לו להיוולד לעם היהודי – הכול על מנת שנגיע למרב המימוש העצמי שלנו בתור יהודים.
 
נמשיך לסיבה השנייה לשימוש בסמים היא המצב המשפחתי- כאשר ההורים גרושים או פרודים או משתמשים בעצמם בסמים או באלכוהול אז הילד לפעמים מרגיש קרוע ובלי משענת שכל כך חשובה לכל אדם במיוחד לכל ילד ונער, ולכן כאשר התא המשפחתי לא יציב , גם הילדים של הבית הזה לא יציבים וחסר להם את עמוד שידרה הבסיסי שיציל אותם בבוא היום כאשר הם יתקלו במשהו שיציע להם שימוש בסמים.
ביהדות אחוזי הגירושין נמוכים מאוד, כמו כן השימוש בסמים אסור על פי ההלכה ולכן הנוער שגדל בבית עם ערכי יהדות ועל פי ההלכה היהודית – בית כזה הוא יציב והילדים שגדלים בו יכולים לעמוד יותר בהצלחה כנגד הפיתויים שיש ברחוב.
הסיבה לגירושים הנמוכים בקרב ציבור שומרי המצוות היא מפני שבתורה יש הדרכה כיצד להתנהג לבן זוג וישנה חובה לכבד את השני ומצוות ואהבת לרעך כמוך- קל וחומר לאהוב את בן הזוג, כמו כן ישנם כללים לאמירת ביקורת ועל כך שאסור לבייש את בן הזוג ועוד כללים והלכות נוספות שגורמות לכך שהבית שמתנהג על פי ערכי היהדות והלכותיה הוא יותר יציב, וכך גם הילדים שגדלים בבית כזה הם יותר מחוסנים כנגד נפילה בשימוש בסמים.
 
נמשיך לסיבה השלישית- והיא חוסר סיפוק ואתגר – פעם היה אתגר לכבוש את ארץ ישראל ולהקים מדינה, פעם היו אתגרים ואידיאלים, היום הנוער לא מחונך לזה ויש עידוד חזק מהפרסומות וגם בבתי הספר לקרייריזם ורדיפת הרכושנות, ואז אותם בני נוער שכבר יש להם הורים עם כסף הם מרגישים חוסר סיפור ואתגר ואז נופלים לסמים.
בנוסף לכך הנשמה שיש באדם לא נותנת לו מנוח כי כולנו מרגישים שנועדנו למשהו יותר גדול מרדיפה אחרי חומר שבסוף נגמר ביום מן הימים, רבים מאיתנו מרגישים רצון לסיפוק ולרוחניות.
ביהדות יש תמיד אתגרים , תמיד ישנם תחומים שבהם עלינו לשפר את עצמינו ואת העולם , על פי היהדות כולנו צריכים להתאמץ להביא את העולם לתכליתו, המטרה והתכלית של העולם היא ביאת המשיח, שאז יהיה רק שלום וטוב לכולם, ועד אז על כולנו להתאמץ לעודד כמה שיותר נשמות שיתחברו לבורא עולם ושיקיימו את הדרכות התורה לחיים טובים בריאים ברוחניות וגשמיות, אין לנו רשות להתעלם מעצמינו ומאחינו , כולנו צריכים להתחבר יותר אל הבורא ולעודד עוד ועוד יהודים שידעו שיש להם אבא אוהב בשמים שמחכה שנפנה אליו ונקיים את הדרכותיו שבתורה.
לכן על ידי הפצת יהדות והפצת הידע שיש אתגרים ויש אפשרות להגיע לסיפוק על ידי העולם הרוחני שישנו ביהדות, על ידי זה אנחנו מצילים יהודים מנפילה בסמים.
 
ונעבור כעת לסיבה הרביעית לשימוש בסמים והיא: לחץ חברתי לשימוש בסמים- הולך לו צעיר למסיבה עם חבריו והנה משהו מוציא חומר ומציעים אותו לכולם, כמה יהיו מוכנים לומר לא! אנחנו לא רוצים? הרי יש חשש של דחייה ולעג מהחברים ולכן מתחילים בפעם אחת שהופכת לעוד ועוד פעמים והכל מהלחץ החברתי.
איך נצא מזה? איך נגרום שלא יהיה לחץ חברתי לשימוש בסמים? על ידי שנעודד כמה שיותר יהודים לשמור מצוות ולהימנע מחברים שמזיקים ומעודדים לדברים שליליים.
ככל שיותר נוער ישתתף בשיעורי תורה ובלימודי יהדות כך הם יקבלו סיפוק מהלימודים והנשמה שלהם תקבל את המזון הרוחני שלה ואז הם פחות ישתמשו בסמים ובודאי הלחץ החברתי ירד כי לימודי היהדות ילמדו עד כמה חשוב שלא נשעבד את גופינו לחומרים רעילים.
 
הסיבה החמישית והאחרונה והיא חוסר אהבה- הרבה פעמים השימוש בסמים הוא מחפה על צורך באהבה שלא באה על סיפוקה ואז האדם בורח לחיי הדמיון.
כאשר אנחנו נלמד את כל מי שאנחנו יכולים את האמת היהודית שאלוקים אוהב אותם, כמו שאומר הבעל שם טוב שאלוקים אוהב כל יהודי יותר מהורים שנולד להם בן יחיד אחרי שנים רבות ללא ילדים, כך אלוקים אוהב אותנו, ויש לנו עם מי לדבר ושמצווה גדולה לדבר עם הבורא בכל הזדמנות ובכל מצב בין במצבים הטובים ובין במצבים הפחות טובים בין בעלייה בין בנפילה, אלוקים מחכה לנו רוצה שנפנה אליו.
כל קושי טומן בחובו אפשרות נסתרת לחיזוק פנימי והתעצמות אישית, אי אפשר לדעת את מהלכיו של אלוקים אבל כל הוא מסדר ומכין כל דבר הכול על מנת שנגיע לתיקון ולשיפור האישי שלנו ושל העולם כולו.
 
לסיכום ביהדות ישנם הרבה "תרופות" מניעה שיכולים להציל את עם ישראל מליפול לסמים ולכן עלינו להתאמץ בכל כוחנו לעודד עוד ועוד יהודים שיחזקו את הקשר שלהם לאלוקים ולמסורת היהודית וכן להסביר להם את הנקודה שאלוקים אוהב אותם ויש לנו אבא שבשמים שמחכה לפנייה של כולנו.
לכן כל מאמץ להפצת התודעה היהודית בכל מקום שהוא , הוא ראוי להערכה רבה ואלוקים שמח מאוד בשמים והתפקיד שלנו זה לזרוע עוד ועוד ידע ויהדות ורוחניות ולהגביר את המסורת היהודית אצל כל עם ישראל – וכך להכין את כולם לגאולה השלימה בקרוב בימינו אמן.