שניים שהם אחד הכרויות לדתיים

אתר ההכרויות המוביל והאיכותי לציבור הדתי

הרשמה חינם!

כלה

לפני חתונה גם את צריכה ללכת למקווה

 
אחרי הפגישה עם מדריכת הכלות של צוהר או של הרבנות את כשירה למקווה, כלומר את יודעת בדיוק מה את צריכה לעשות לפני ואחרי ההליכה למקווה.

לאיזה מקווה מומלץ ללכת

בדרך כלל את הטבילה עושה כלה במקווה הכי קרוב לבית שלה או של ההורים, אצלי זה היה קצת שונה, אני קיבלתי המלצה מחברה על מקווה חדש ואינטימי .
ישנם מקוואות שבהם ההרגשה היא כאילו את אחת מתוך עשרות כלות שמגיעות בכל יום ולכן יש תחושת המוניות, כשהגעתי למקווה במושב הייתי כלה יחידה.
הבלנית (אחראית על המקווה) סידרה לכבודי את המקווה וקישטה אותו בפרחים ונרות, אין ספק שזה הוסיף המון לחוויה המדהימה הזו.

ברוב אתרי המקוואות הגדולים בארץ לא תצטרכי לקבוע ולתאם את בואך מראש אבל אם את יודעת שמדובר במקווה קטן שאין בו פעילות רוב שעות היום אז רצוי לקבוע מועד שהבלנית תוכל להתכונן לבואך ולהכין עבורך את המקווה כדי שתרגישי בנוח וברוגע.

אם יש לך חברה שהתחתנה כבר, כדאי ורצוי לקבל ממנה טיפים (ולא להתבייש) גם לגבי הפרטים הכי אינטימיים, מה ללבוש, מה הבלנית עושה, איך נראה מקווה, את מי מזמינים לטבילה במקווה.


לפני ההליכה למקווה ואחרי ה''קרצוף'' (מקלחת לפני הטבילה) אני ממליצה להתלבש בלבן ולהצטייד בתיק עם לבנים חדשים ועם חלוק סאטן לבן כדי ללבוש אחרי הטבילה, כדאי גם לבוא עם מסרק או מברשת (הבלנית תבקש ממך להסתרק רגע לפני הכניסה למקווה), מגבת חדשה ואם יש עוד משהו שאני לא לקחתי ושמעת שכדאי אז תכניסי גם לתיק.

יום הטבילה מאופיין אצל כל עדה במנהגים שונים, יש מנהגים של הזמנת אורחים וסעודה קלה עם עוגות, ממתקים ושתייה ויש מנהגים של אירוע אינטימי של הכלה עם קצת חברות ואימא.
אצלי נהגנו כמנהג המרוקאים והזמנו את כל הדודות והחברות לארוחה קלה מיד לאחר הטבילה במקווה.

ביום של המקווה תנוחי, תני לאחרים להתרוצץ במקומך, גם כי מדובר ביום שלפני החתונה ואת צריכה לצבור כוחות (דרך אגב אפשר ללכת למקווה גם יומיים לפני החתונה), כמובן שאמא שלך והחברות יתנדבו בשמחה ל''תקתק'' את העניינים.
אם את מעדיפה ללכת למקווה באינטימיות וללא מוזמנים רבים אלא רק את, חברה ואמא שלך זה בסדר גמור ואפילו מומלץ לחלק מהכלות הביישניות.

במקרה שלי אני מאוד רציתי אינטימיות אבל המשפחה המרוקאית שלי ראתה זאת כעלבון ולא אפשרה לי להתחמק, אבל מאחר ואני עדיין הכלה אז החלטנו להתפשר, כלומר יהיה טקס חינה צנוע אחרי המקווה אבל התנאי שלי היה שיגיעו רק החברות הטובות. 

לתוך חדר הטבילה את יכולה לבחור עם מי להיכנס ואת יכולה גם להיכנס לבד, אני באופן אישי העדפתי שכולם יחכו בחוץ וביחד איתי תיכנס אך ורק אמא שלי.
יש אמונה, שכאשר את טובלת, הברכות שאת משמיעה מתגשמות, אז כדאי שתשאלי את הקרובים אליך מה הם באמת מייחלים לעצמם